Exkurze do Drážďan 8. 11. 2019

Dne 8. 11. 2019 se žáci třetích a čtvrtých ročníků ze Semináře z německého jazyka zúčastnili pod vedením svých učitelů Lukáše Merkla a Jitky Sirůčkové jednodenní exkurze do Drážďan. Během této exkurze měli žáci dostatek příležitostí procvičit si své znalosti němčiny v praxi a podrobně se seznámit s pamětihodnostmi tohoto krásného města na Labi.

Beseda s profesorem Oldřichem Dědkem

V rámci komunitních setkání na našem gymnáziu zveme své žáky i širokou veřejnost na besedu s profesorem Oldřichem Dědkem, členem bankovní rady ČNB, národním koordinátorem pro zavedení eura, emeritním viceguvernérem ČNB atd.

Beseda se uskuteční ve středu 13. listopadu v 16 hodin v budově Gymnázia J. K. Tyla.
Přijďte diskutovat o euru, koruně, inflaci, úrocích, úloze ČNB nebo třeba o bitcoinu!
 

Matematický orienťák je za námi

V pondělí 14. 10. 2019 proběhl další ročník Matematického orienťáku. Vzhledem k počasí i hojné účasti mladých nadšených matematiků se myslím náramně povedl. Nezbývá, než všem účastníkům poděkovat a zveřejnit výsledky.
Těšíme se na vás na Matboji.

Díky výsledkům na Matematickém orienťáku můžou tyto školy (skončily mezi 10 nejlepšími) nominovat 4 týmy na Matboj 2020:
Gymnázium F. M. Pelcla, ZŠ Svobodné Dvory, ZŠ Na Habru, ZŠ J. Gočára, Gymnázium Boženy Němcové, ZŠ Schulzovy sady, ZŠ Komenského Trutnov.

Organizační tým GJKT.

Výsledky přírodovědného Klokana

16. října 2019 se uskutečnil další ročník soutěže PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN. V kategorii JUNIOR soutěžilo 53 žáků 1. a 2. ročníku. Na prvních třech příčkách se umístili tito soutěžící: Radek N., 2.B (68 bodů); Aleš R., 2.D (65 bodů); František Š., 2.D (64 bodů).

Vítězům gratulujeme a ostatním děkujeme za účast. Úplnou výsledkovou listinu naleznete v příloze.

Za organizátory: Michal Dočekal a Kateřina Nováková

Úplná výsledková listina.pdf

Volnočasové aktivity

Pro naše studenty je stále možnost přihlásit se na následující volnočasové aktivity:

  • Workout - pondělí od 16:15
  • Volejbal - úterý od 16:15

Více informací poskytne a přihlášení rád vyřídí Mgr. Dohnal v kabinetě dějepisu.

Více informací poskytne a přihlášení ráda vyřídí Mgr. Jana Kotlerová v kabinetě estetické výchovy.

Výměnný pobyt na Friedrich-List-Schule, Kassel 15. – 20. 9. 2019

V neděli 15. září v ranních hodinách se 15 studentů 3. a 4. ročníku vydalo do německého města Kassel v rámci výměnného pobytu mezi naším a tamějším gymnáziem. Po příjezdu se studenti ubytovali ve svých partnerských rodinách. Program celého týdne byl velmi nabitý. V pondělí jsme navštívili jejich školu, měli jsme i možnost podívat se do výuky a odpoledne nás čekala procházka po městě, při níž jsme fotografovali moderní umělecká díla. V úterý byl na programu celodenní výlet do Frankfurtu nad Mohanem, který zahrnoval prohlídku města s průvodcem a později rozchod do nákupních středisek a kaváren. Ve středu ráno jsme se opět sešli ve škole, kde jsme prezentovali a komentovali naše fotografie, a odpoledne jsme se přesunuli na největší chloubu města Kassel – Wassespiele (vodní hry) v parku Wilhelmshöhe, který je součástí světového dědictví Unesco. Čtvrtek byl ve znamení sportu, konkrétně tedy celodenní plavby na kánoích. Na večer pro nás němečtí studenti připravili závěrečný společný večírek a v pátek ráno jsme se vydali na cestu domů. Studenti tuto zkušenost hodnotili velmi pozitivně a německá i česká strana se skvěle bavila. Jsme vděčni za tuto příležitost a děkujeme především našim učitelkám Jitce Sirůčkové a Ivetě Krausové, které s námi tento pobyt absolvovaly. Za účastníky pobytu Veronika Novotná, 4. A
Subscribe to