Vážení a milí,

dovolujeme si Vás informovat o dvou akcích pořádaných na naší škole v souvislosti s válkou na Ukrajině.

První z nich bude beseda, kterou se (jako celou řadou dalších aktivit) snažíme reagovat na aktuální situaci na východě Evropy. Tentokrát bychom prostřednictvím našich hostů, kterými jsou terénní pracovníci z Post Bellum, charity a HZS, zprostředkovali účastníkům besedy aktuální snímek probíhající pomoci běžencům.

Jak se pomoc přímo realizuje v místech konfliktu, na hranicích nebo v našem okolí? Kdo jsou vlastně ukrajinští běženci, kteří k nám přichází? Jaká jsou jejich očekávání, nebo co mají tito lidé za sebou, než do Česka dorazili? Na tyto a další otázky, včetně těch Vašich, se pokusíme spolu s našimi hosty odpovědět v úterý 5. 4. 2022 od 15:00 v učebnách S215 až Z213. Jste srdečně zváni!

Klíčové informace k besedě naleznete v přiloženém letáku.

Bufet Pečeme pro Ukrajinu II proběhne během rodičovských schůzek a vernisáže ve čtvrtek 7. 4. 2022 od 16:00. Bufet navazuje na předchozí osvědčený formát.

Opět budete mít možnost se jej účastnit jako pekaři a cukráři (pak prosíme výrobky donést ráno 7. 4. 2022 do kabinetu Míši Vaňkové), i jako konzumenti – budete si moci dát něco sladkého či slaného s tím rozdílem, že kromě osvědčených pochoutek našich dobročinných bufetů v něm naleznete i nějaké tradiční ukrajinské delikatesy.

Míša V., Tomáš M. a Tomáš K.