Matboj a Mator

Informace k Matboji 2024

A je to za námi. Ačkoli byly letos drobné komplikace s prostorem a průběh soutěže lehce časově klouzl, vše proběhlo férově a týmy ze všech škol ukázaly to nejlepší ze svého matematického umění. Těm nejlepším nebo nejšťastnějším gratulujeme a ostatním přejeme, aby neházeli flintu do žita. Třeba se to povede hned v září na Matematickém orienťáku.
Děkujeme studentům gymnázia za pomoc při organizaci soutěže a Královéhradeckému kraji za finanční podporu. Vždy je hezké, když je oč hrát.
S pozdravem,
tým Motbaj a Mator Gjkt

Máš rád matematiku a rád soutěžíš? Přihlaš se

MATEMATICKÝ ORIENŤÁK

Matematický orienťák je týmová soutěž pro třicet týmů. Závodí dvoučlenný tým složený z žáků druhého stupně ZŠ nebo nižších tříd gymnázií. Tým reprezentuje vždy jednu školu. Za jednu školu lze vyslat nejvýše dva týmy. Hra je outdoorová, týmy postupně na jednotlivých stanovištích venku v Jiráskových sadech, v případě extrémního počasí v prostorách školy řeší matematické úlohy a snaží se během dvou hodin čistého času získat co největší počet správně vyřešených úloh. Hra probíhá tradičně v říjnu, v atraktivním exteriéru.

MATBOJ

Březnový Matboj je rovněž týmová soutěž, soutěže se účastní nejvýše tři tříčlenné týmy za základní školu nebo nižší gymnázium přímo v budově v prostorách tělocvičny a auly. Hra je bezbariérová. Týmy soutěží po celou dobu, po prvním kole se rozdělí na finále A a finále B, z nichž je možné se probojovat mezi desítku posledních týmů do akční play-off.

PROČ JE POŘÁDÁME?

Soutěže umožňují setkání fanoušků matematiky. Potkají se zde hráči –  matematičtí talenti a zájemci o matematiku na 2. stupni základních škol či v nižších třídách víceletých gymnázií – a organizátoři – studenti 1. – 4. ročníku našeho gymnázia, kteří projekt spolupřipravují. Mnozí z nich se rekrutují z bývalých hráčů. Obě soutěže mohly a mohou probíhat zejména díky několikaleté podpoře ze strany Královéhradeckého kraje.

Projekt má dlouholetou tradici a celokrajovou a mimohradeckou působnost, jezdí k nám školy i z  Třebechovic, Rychnova nad Kněžnou, Trutnova, Lázní Bělohrad, Hořic, Dvora Králové nad Labem nebo Kostelce nad Orlicí.

Soubory ke stažení

Matboj a Mator na Facebooku
Přihlášení na Mator 2023
Přihlášení na Matboj 2024

Fotogalerie