Matboj a Mator

Důležitá zpráva: Měníme termín soutěže Matboj 2020!

Vážení účastníci,

jsem nucen vás informovat, že na základě doporučení Ministerstva zdravotnictví a Krajské hygienické stanice ČR v souvislosti s šířením viru COVID-19, cituji: „zrušit hromadné akce pořádané školou (návštěva kina, divadla, aj.), včetně cestování,“

RUŠÍME Matboj v plánovaném termínu 13. 3. 2020 a PŘESOUVÁME jej na zatím neurčený termín.

Nový termín budeme avizovat na webových stránkách školy a na našem facebooku min. 14 dní předem.
Pro přihlášení na nový termín budete mít možnost vyplnit aktualizovaný formulář, kde své již přihlášené týmy jen případně obměníte.

S omluvou a přáním dobrého zdraví,

Mgr. Tomáš Kotler

Máš rád matematiku a rád soutěžíš? Přihlaš se

MATEMATICKÝ ORIENŤÁK

Matematický orienťák je týmová soutěž pro třicet týmů. Závodí dvoučlenný tým složený z žáků druhého stupně ZŠ nebo nižších tříd gymnázií. Tým reprezentuje vždy jednu školu. Za jednu školu lze vyslat nejvýše dva týmy. Hra je outdoorová, týmy postupně na jednotlivých stanovištích venku v Jiráskových sadech, v případě extrémního počasí v prostorách školy řeší matematické úlohy a snaží se během dvou hodin čistého času získat co největší počet správně vyřešených úloh. Hra probíhá tradičně v říjnu, v atraktivním exteriéru.

MATBOJ

Březnový Matboj je rovněž týmová soutěž, soutěže se účastní nejvýše tři tříčlenné týmy za základní školu nebo nižší gymnázium přímo v budově v prostorách tělocvičny a auly. Hra je bezbariérová. Týmy soutěží po celou dobu, po prvním kole se rozdělí na finále A a finále B, z nichž je možné se probojovat mezi desítku posledních týmů do akční play-off.

PROČ JE POŘÁDÁME?

Soutěže umožňují setkání fanoušků matematiky. Potkají se zde hráči –  matematičtí talenti a zájemci o matematiku na 2. stupni základních škol či v nižších třídách víceletých gymnázií – a organizátoři – studenti 1. – 4. ročníku našeho gymnázia, kteří projekt spolupřipravují. Mnozí z nich se rekrutují z bývalých hráčů. Obě soutěže mohly a mohou probíhat zejména díky několikaleté podpoře ze strany Královéhradeckého kraje.

Projekt má dlouholetou tradici a celokrajovou a mimohradeckou působnost, jezdí k nám školy i z  Třebechovic, Rychnova nad Kněžnou, Trutnova, Lázní Bělohrad, Hořic, Dvora Králové nad Labem nebo Kostelce nad Orlicí.

Soubory ke stažení

Matboj a Mator na Facebooku
Přihlášení na Matboj 2020

Tabulka přihlášených týmů Matboj 2020

Pořadí Škola Počet týmů
1. – 4. ZŠ a MŠ, Hradec Králové – Svobodné Dvory 4
5. – 8. Základní škola a Mateřská škola Josefa Gočára 4
9. – 11. Základní škola M. Choceňského, Choceň3 3
12. – 15. ZŠ Na Habru 4
16. – 19. Gymnázium Boženy Němcové 4
20. – 21. ZŠ Třebechovice pod Orebem 2
22. – 25. Gymnázium F. M. Pelcla 4
26. ZŠ Komenského Trutnov 1
27. – 30. ZŠ Schulzovy sady 4
31. – 33. Gymnázium Trutnov 3
34. – 36. ZŠ Rychnov nad Kněžnou 3
37. ZŠ Mládežnická 1
38. – 39. Masarykova jubilejní základní škola a mateřská škola, Černilov 2

Fotogalerie