Prohlášení o přístupnosti

Webová prezentace Gymnázia J. K. Tyla je vytvořena s ohledem na přístupnost a bezbariérovost webu tak, aby splňovala všechny důležité zásady přístupnosti metodik Blind friendly webWCAG 2.0 a vyhlášky č. 64/2008 Sb..

Pro prezentaci všech informací v této webové prezentaci je použit značkovací jazyk XHTML™ 1.0 Transitional, spolu s CSS předpisy stylů, což umožňuje kompletně oddělit vzhled prezentace od samotných informací. Tato skutečnost pak dovoluje informace zobrazit, respektive prezentovat na všech existujících zařízeních.

Pro vypnutí stylů nebo změnu velikosti písma použijte prosím standardní nástroje, které nabízí Váš prohlížeč.

Nápověda: Pokud by Váš prohlížeč neumožňoval vypnutí či změnu stylů, nebo pokud by Vám nevyhovovala námi připravená grafická podoba stránek, využijte panel „Nástroje přístupnosti“ na pravém okraji webu pod ikonou přístupnosti, kde si můžete zobrazení obsahu webové prezentace libovolně měnit.  

POZNÁMKY

Některé informace jsou zde uvedeny v podobě dokumentů formátu PDF. Pro zobrazení takových dokumentů je třeba mít nainstalovaný např. prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení z internetového serveru společnosti Adobe.

V některých případech může být dokument zveřejněn ve formátu aplikací Microsoft Office. To jsou především dokumenty s příponou DOC, XLS, nebo PPT. Pro zobrazení jejich obsahu je třeba mít nainstalované jejich prohlížeče. Zdarma je můžete stáhnout např. na stránkách společnosti Microsoft.

KONTAKT NA SPRÁVCE WEBU

Vaše případné náměty, postřehy či informace o problémech se zobrazováním těchto stránek můžete zaslat na adresu správce webu docekal@gjkt.cz.

Poslední aktualizace: 1. 12. 2019