Milé studentky, milí studenti, 

máme za sebou dva týdny distanční výuky, týden volna k tomu. Podle okolností je zřejmé, že v dálkovém režimu budeme pokračovat dále, obávám se, že až do Vánoc🙁. Ale vezměme to jako výzvu! 

V době prázdnin jsme vyhodnotili zkušenosti sesbírané za covidové jaro i za ty dva týdny, čerpali jsme jak ze zkušeností vašich, tak z těch našich, učitelských. Vidíme, že nedokážeme nikdy distančně úplně nahradit prezenční práci ve škole, proto musíme udělat maximum, abychom vás i v těchto podmínkách co nejlépe vybavili pro další studia a žití. 

Na to konto jsme optimalizovali pravidla distanční výuky, s platností od 2. listopadu. Chcete-li, verze 2.0 či „dušičková“. O co tedy jde? 

Hlavním komunikačním kanálem je nadále vaše školní mailová adresa na @gjkt.cz. Kontrolujte ji denně, nesmí vám uniknout nic, co se tam objeví. Nebudeme vám už ale posílat všechny úkoly tam, spíš prostřednictvím tohoto mailu nastavíme systém práce, ohlásíme změny či zadáme jinou práci. Google učebna už má trvalý odkaz na meet a další zlepšováky, pozbývá tedy smyslu se vám před každou hodinou hlásit na mail. 

Víme, že „vysíláme“ hodně a že vás to fixuje na dlouhou dobu u počítačů. Ale nepolevíme. Synchronní výuka vedená distančně je jistě náročnější v celé řadě ohledů, ale také v řadě předmětů efektivnější. Věřte, že je náročná i pro nás, ale – opravdu – život si komplikujeme kvůli vám. Musíme to ještě vydržet! 

Z obou táborů zaznívá chvála na google učebnu, myslím, že jsme se v tom „našli“ jako v hlavním nástroji. Pokračujeme🙂. 

I když co člověk, to názor, přesto většinově a vzhledem k okolnostem vychází vyučování podle rozvrhu jako nejlepší. Do konce roku 2020 tento systém měnit nebudeme, pak by se vidělo, opět podle zkušeností. Přesná organizace práce nám všem prospívá. 

Naši učitelé tělocviku pro vás připravili rozptýlení v podobě pohybových výzev. Najdete je na facebooku i na instagramu, hledejte „sportovní výzva gjkt“. Jestli nepoužíváte sociální sítě, napište si svému tělocvikáři, postará se o vás. Mezi námi – já se také tajně zapojil, ale sdílet výsledky se ještě ostýchám – pokroky jsou pramalé a jde to ztuha. Už mi není jako vám😕. Ale je to velká paráda, protáhnout svá ztuhlá záda. 

A když mluvíme o péči o tělo, nezapomeňte, že školní jídelna denně vaří, vydává v čase 13-15 hodin. Do školy sice nesmíte, pro jídelnu to ale neplatí. Celému týmu v kuchyni se po vás stýská, tak kdyby se vám to hodilo, zajděte na oběd, třeba se na dva metry potkáme! 

Všem vám přeji pevné zdraví, veselí a energii. Kdybyste něco potřebovali, ozvěte se. Však my to dohromady celé zvládneme! 

Matěj Havel