Těšíme se na obnovení prezenční výuky 24. května! Informace pro žáky:

  • Začínáme v pondělí 24. května bez rotací, všichni rovnou ve škole.
  • Nástup do školy probíhá souběžně s didaktickými testy maturitního ročníku, proto bude od pondělí do středy řada změn v rozvrhu. Sledujte bedlivě a denně Bakaláře.
  • Objednejte si obědyUdělejte to ve středu nebo ve čtvrtek, v pátek už to na pondělí nepůjde. Musíme totiž objednat odpovídající zásoby potravin, nyní jsou naše spíže dosti prázdné.
  • Ve všech prostorách školy, a to i při výuce, musíme všichni používat ochranu úst a nosu. Můžete nosit buď FFP2 respirátor či nanoroušku.
  • Ve škole je u všech umyvadel k dispozici dezinfekční mýdlo, ve společných prostorách a na toaletách i dezinfekce. Využívejte obojího.
  • Hned na první hodině, na kterou do školy přijdete, se všichni otestujete antigenními testy. Poradíme Vám s tím, my učitelé už se testujeme řadu týdnů.
    Nemusíte se testovat, pokud nám doložíte, že jste prodělali Covid-19 v posledních třech měsících nebo že máte provedený test s negativním výsledkem (antigenní ne starší než 7 dní, PCR ne starší než 14 dní) nebo že jste očkovaní a od druhé dávky očkování uběhlo už alespoň 14 dní.
  • V jídelně jsou nastavené posuny hodin. Jak víte, je to z toho důvodu, abychom se tam plynule vystřídali. Snad Vás potěší, že nejsou tak komplikované, jako byly v září, protože je zrušená povinná homogenita skupin.
  • Tělocvik může probíhat, bude hlavně venku. Nezapomeňte si vzít i sportovní oblečení.

Ještě něco málo k testování. Vaše otestování a jeho platnost budou evidovat třídní učitelé. Pokud někdo z Vás nepřijde v pondělí na první společnou hodinu (bude nemocný, u lékaře atd.), ať jeho první kroky vedou do kanceláře školy, kde mu zajistíme testování. Jednoduché pravidlo, bez testu se nemůžete po škole pohybovat.

Pokud byste měli potvrzení o provedeném antigenním testu, jehož sedmidenní platnost by Vám vypršela třeba někdy v polovině týdne, doporučoval bych Vám testovat už v pondělí s ostatními, abyste měli na týden vystaráno a nemuseli to řešit během týdne v kanceláři.

Rozhodl jsem se, že se pokusíme pro školu zajistit místo antigenních testů PCR testy. Rádi bychom variantu s odběrem ze slin, nejraději tu, při které na minutu „pocucáte“ vatový špalík a je to. PCR testování má výhody: je přesnější, stačí ho provádět jednou za 14 dnů, odběr je rychlejší, a i mimo školu mají PCR testy delší platnost. Nevýhoda spočívá v tom, že výsledky nejsou hned, ale druhý den. Nyní jsme ve fázi, kdy soutěžíme dodavatele PCR testů. Pokud se nám podaří nějakého vybrat, plánujeme PCR testování spustit od přelomu května a června. Kdyby se to nepodařilo, budeme pokračovat v antigenním testování.

 

Matěj Havel
ředitel gymnázia