Vážení rodiče, milí studenti,

mimořádná doba vyžaduje mimořádné činy. Obracíme se na ty z Vás, kteří byste chtěli pomáhat a hledáte možnosti kde a jak se zapojit. Ve spolupráci s Diecézní katolickou charitou HK a Biskupským gymnáziem jsme připravili projekt „Spolu to zvládnem!“. Pracovnice Biskupského gymnázia shromažďují požadavky od občanů v nouzi, kteří potřebují zajistit nákupy, vyvenčit psa, donést léky, zařídit něco na poště atd. Současně se registrují i nabídky pomoci od dobrovolníků. Následně se k sobě přiřazují dobrovolníci a potřební občané tak, aby to pro obě strany bylo vhodné, např. z hlediska časových možností, místa bydliště apod. Průběžně probíhá filtrace možného zneužití této pomoci.

Služba nemá suplovat sociální práci či ošetřovatelskou službu; je určena pro lidi, kteří nejsou nemocní, ale kvůli omezené možnosti pohybu potřebují pomoc. Pokud byste se chtěli do projektu zapojit, můžete se přihlásit prostřednictvím formuláře. Na základě souhlasu se smlouvou ve formuláři budete mít jako dobrovolník zajištěné pojištění. Do projektu se můžete zapojit, pokud je Vám 15 let a více. Pokud nejste plnoletí, budeme nejdříve kontaktovat rodiče. K případným dalším konkrétním krokům budete vyzváni koordinátorkami projektu.

Velice děkujeme vám všem, kteří jste ochotni a schopni pomáhat. Právě nyní se totiž mohou projevit vaše lidské kvality. Může to pro vás být i cenná životní zkušenost.

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ PRO DOBROVOLNÍKY

Jiří Vojáček, ředitel Biskupského gymnázia Hradec Králové
Matěj Havel, ředitel Gymnázia J. K. Tyla Hradec Králové

P. S.: Pokud naopak víte o někom, kdo pomoc potřebuje, informujte ho o našich telefonních číslech 703 890 166 a 703 890 167, která jsou dostupná v čase 9:00 – 15:00 po celý týden nebo o online formuláři: https://forms.gle/qbtcmMah4i7a4y476.